pracovna
tv panel
obyvaci pokoj/herna
tv panel
pracovna
obyvaci pokoj
obyvaci pokoj
obyvaci pokoj
obyvaci pokoj

Interiér bytu - Praha, Zahradní Město 

2012 - studie

Hlavním oříškem bylo skloubit pracovnu s obývacím pokojem, tak abychom nezmenšili už tak poměrně malý obývací pokoj odpovídající svou velikostí klasickému obývacímu pokoji v panelovém domě. Zároveň bylo nutné vytvořit v pracovně poměrně intimní a nerušené pracovní prostředí.

Obývací pokoj s pracovnou - Varianta 1

V první variantě jsme nabídli investorovi oddělení pracovny od obývacího pokoje transparentní překážkou z dřevěných nalakovaných větví. Jednotlivé funkce pokoje jsou rozděleny, přesto však prostor zachovává svou kontinuitu. Investor není zatížený na každodenní sledování TV, přesto ji však občas využívá, proto jsme navrhli nástěnné skříňky opět s přírodním dekorem, které lze libovolně překrýt posuvnými bílými panely a otevřít tak pohled do knihovny nebo sbírky lahví whisky. Stěna proti oknu je vybavená subtilní sestavou nástěnných skříněk sloužícíh zároveň jako police pro uspokojení požadavku na úložný prostor. Barevná kombinace je založená na světlých tónech dřeva světlé béžové v kombinaci s výraznou tmavě červenou. Využili jsme nutnost vytvoření podhledu v místnosti pro zajištění orientačního osvětlení leddiodovým pásem podél dvou stěn místnosti. Stále ještě zůstal prostor pro realizaci malého koutku na čtení s vlastním osvětlením stojací lampou.

Obývací pokoj s pracovnou - Varianta 2

V druhé variantě jsme kladli důraz na výraznější oddělení pracovny. Uživatel vstupuje do prostoru obývacího pokoje vybaveného sedacím nábytkem a nástěnnou skříní na kolekci whisky. V zadní části se nacházi panel, sloužící jako dělící segment obývacího pokoje a pracovny. Má mnoho funkcí - stěna pro umístění TV, úložný prostor pro hračky a knihy, z druhé strany je do panelu zabudovaná pracovna s dostatečným pracovním stolem i dalším úložným prostorem na kancelářské vybavení. Další úložné prostory budou realizovány podél zadní stěny s dekorem dřeva, který navazuje na materiál podlahy. Pro vytvoření možnosti hrát si s doplňky různých barev jsme použili tapetu s různými barevnými proužky, jejichž odstíny se dají použít na dalších stěnách nebo na doplňcích. Osvětlení využívá k orientaci v místosti opět možnosti použít dutinu v podhledu k umístění leddiodového pásu podél stěny proti oknu, obývací pokoj by byl osvětlený zavěšenými svítidly, pro pracovnu jsme volili směrovatelné spoty.