backoffice
učebna 2
učebna
učebna jazyků
recepce

 Soutěž - řešení redesignu interiéru jazykové školy Skřivánek

studie - 2011

 
KONCEPT:
V návaznosti na prezentaci LOOSERS bychom chtěli pracovat se "slovem" a použít ho jako základní kámen podoby interiéru. Se slovem pracujeme jako s dekorací a odkazujeme se tak na činnost firmy Skřivánek, která s ním také pracuje, pouze jiným způsobem a také na koncept LOOSERS se sloganem: ,,Máte naše slovo"
Ke slovu přistupujeme dvěma způsoby:
1/ slovo jako textura - společně s LOOSERS bychom chtěli vytvořit příjemnou černobílou grafiku, kde bychom s textem pracovali jako s texturou. Tu bychom potom využili jako vzor pro tapetu, obklad a potisk nábytku. Tento vzor díky jeho neutrální barevnosti by bylo možné použít ve všech pobočkách Skřivánka s stal by se spojovacím prvkem všech jednotlivých prostorů.
2/ slovo jako dekorace -  interiér bychom doplnili slovy použitými jako dekorace - konkrétní slovo ("slovo" v různých jazycích) by se nasprejovalo přes šablonku na vybrané místo. Odstín stejný jako stěna pouze lehce tmavší, kde dekorace působí jako stín slova, které visí někde v prostoru mezi Skřivánkem a jeho klientem. Pro větší efekt by se mohly zvolit i metalické odstíny, ale vždy v barvě stěny.
V horizontu člověka je interiér neutrální - černobílou tapetu doplňujeme výmalbou v barvě bílé kávy. Nábytek jsme volili bílý, výhodou je snadná kombinovatelnost prvků od různých výrobců i atypických prvků. Bílý nábytek a světlé odstíny na stěnách v kombinaci s kvalitním osvětlením by měly působit svěže a otevřeně pro klienta. Zároveň je to barevnost nadčasová a vytváří nekonfliktní background pro logo Skřivánka, případně orientační systém v pobočkách atd. Pro podlahy jsme zvolili marmoleum pro jeho akustické vlastnosti a snadnou udržovatelnost. Barevnost podlah je oproti stěnám výraznější a jásavější. Stěny by měly navodit klidnou atmosféru a podlaha naopak vybízí návštěvníka nebo zaměstnance k aktivitě. Odstíny by mohly souviset s barvami loga, ale pouze v míře snesitelné pro interiér konkrétní místnosti. V ideální verzi interiéru bychom doporučovali také použití bílých dveří a jiných výplní otvorů.
Prostory jako učebny, recepce a chillout bychom doplňovali pohodlným sedacím nábytkem a lokálním osvětlením stojacími lampami. Toto útulné prostředí by lákalo zaměstnance a klienty k šálku kávy a přečtení denního tisku a studenti by například mohli mít možnost přijít do hodiny dříve a připravit se zde.
K prezentaci redesignu interiéru firmy Skřivánek jsme si vybrali pobočku v Brně, kde se vyskytují prostory, které by se daly zobecnit a přístup k řešení redesignu v těchto prostorách lze následně aplikovat na jiné pobočky.